usługi pogrzebowe bielany

Usługi Pogrzebowe – Warszawski Żoliborz i Bielany

Branża pogrzebowa w Warszawie ulega ciągłym zmianom. Kierunek tych zmian wzbudza spore kontrowersje. Podczas, gdy w innych Polskich miejscowościach powstawanie nowych firm przez osoby dotychczas nie prowadzące działalności gospodarczej w branży jest bardziej stopniowe w warszawie zaobserwować możemy spore rozdrobnienie i niespotykany pęd do otwierania nowych zakładów usług pogrzebowych.

Zmiany na rynku usług pogrzebowych

Nieco ponad rok temu w warszawskiej branży pogrzebowej powstał projekt, którego założeniem było promowanie jak najtańszych usług w branży pogrzebowej. Zachęceni pomysłem właściciele firm zaczęli się licytować – pojawiały się kwoty 2700, 2600 zł, co na warunki warszawskie jest niewystarczającą kwotą do zorganizowania pogrzebu zawierającego kosmetykę, namioty pogrzebowe, eleganckie karawany i mnóstwo innych drobnych, ale bardzo ważnych elementów pogrzebu. Ujawniono przy tym kwoty poszczególnych akcesoriów wchodzących w skład najtańszych usług, m.in. trumien, urn i krzyży. Poskutkowało to tym, że kwota usług dramatycznie spadła, a rodziny zaczęły (zamiast odwiedzać zakłady pogrzebowe gdzie otrzymały by rzeczową wycenę usług, wyjaśnienie i tak potrzebne wsparcie) obdzwaniać je i ustalać gdzie taniej.

usługi pogrzebowe żoliborz

Powstał niebezpieczny trend daleko wykraczający poza przewidywania warszawskich przedsiębiorców pogrzebowych. Trend ten zmienił obraz usług pogrzebowych nie tylko w dzielnicach Bielany czy Żoliborz, ale i w całej Warszawie. Po takich budżetowych pogrzebach niestety często pojawia się niesmak, ale cena zawsze ma odzwierciedlenie w jakości i formie realizowanej ceremonii – o czym rodziny nie wiedziały.

Dodatkowo zakłady pogrzebowe zaczęły pracować na granicy opłacalności, a zarabiać na usługach zaczęli tylko i wyłącznie ich pracownicy. Ze względu na oszczędności właściciele firm nie mogą sobie pozwolić na utrzymywanie pracowników etatowych i korzystają z usług pracowników do wynajęcia tzw. skoczków, skoków itp. pracownicy ci zarabiając na każdej usłudze – w przeciwieństwie do swoich pracodawców (sic!) zaczęli sami organizować pogrzeby wynajmując karawany od właścicieli chcących w ten sposób zarobić choć 250 zł. W ten sposób rynek usług pogrzebowych uległ dużemu rozdrobnieniu co najbardziej widać na terenie Bielan i Żoliborza.

zakład pogrzebowy bielany

Zakłady pogrzebowe stawiające na jakość

Jedna na 20 nowych firm pogrzebowych podchodzi do rodzin z szacunkiem i zakłada własne biuro, kupuje własny karawan, inwestuje w zaplecze, budując przy tym swoja markę. Pozostałe „firmy” bez siedziby polują na rodziny w Internecie, pod szpitalami i urzędami stanu cywilnego – obiecując, że „będzie tanio”.

Tak oto warszawski rynek usług pogrzebowych cofnął się niemal do lat 90-tych, tracąc to, co latami wypracowało środowisko przedsiębiorców. Jest jednak nadzieja na poprawę, gdyż wszystkim steruje wolny rynek. W myśl zasady, że na każdą akcję jest reakcja, rodziny po zorganizowaniu „oszczędnościowej ceremonii” coraz częściej szukają firm, które zagwarantują jakość i poziom ceremonii.

W tym momencie zakłady pogrzebowe, które nie zmieniły swojego sposobu działania i nadal stawiały na jakość – wygrywają z konkurencją. Przykładem jest zakład pogrzebowy działający na terenie Warszawskiego Żoliborza i Bielan – https://nekropolis.com.pl/, którego zasadą przez ponad 20 lat działalności jest prowadzenie przy każdym punkcie własnej sali pożegnań. Zakład pogrzebowy działający na Żoliborzu i Bielanach opiera się na własnej chłodni, połączonej z prywatnym prosektorium, kosmetyki pośmiertnej, realizacji nawet nietypowych założeń florystycznych oraz transportu zmarłych na skale międzynarodową. Polecamy usługi pogrzebowe tego warszawskiego domu pogrzebowego.

Dodaj komentarz