Zakłady pogrzebowe w Rzeszowie

Rzeszów – stolica województwa podkarpackiego jest centrum gospodarczym, naukowym i kulturalnym regionu. Niski poziom bezrobocia, szybki rozwój infrastruktury miejskiej, wysoki poziom usług dla ludności sprawiają, że ilość mieszkańców wzrasta z każdym rokiem. Ważnym zadaniem władz jest zapewnienie wszystkim obywatelom pełnego i sprawiedliwego dostępu do usług i świadczeń komunalnych.

Cmentarze w Rzeszowie

Pochówki w Rzeszowie dokonywane są głównie na dwóch wielkich cmentarzach komunalnych:
• Istniejącym od 1 stycznia 1910 roku Cmentarzu Pobitno,
• Cmentarzu Wilkowyja czynnym od 1 czerwca 1972 roku.

Na Pobitnie organizuje się mniej pochówków – rzeszowianie częściej wybierają Cmentarz Wilkowyja. Sprzyja temu dobre skomunikowanie nekropolii oraz pełna, bardzo funkcjonalna infrastruktura z nowoczesną spopielarnią, domem pogrzebowym, kaplicami, chłodnią.

Oprócz wymienionych na terenie miasta są także mniejsze cmentarze parafialne oraz Stary Cmentarz – największa i najstarsza zachowana nekropolia w mieście. Na Starym Cmentarzu, który dzięki wspaniale utrzymanej zieleni wygląda jak park, można znaleźć przykłady cennej zabytkowej architektury cmentarnej. Tu także znajdują się pamiątki dotyczące dziejów Rzeszowa – groby zasłużonych mieszkańców, działaczy gospodarczych, polityków, twórców kultury, sportowców.

usługi pogrzebowe rzeszów

Rzeszów – jak znaleźć najlepsze zakłady pogrzebowe?

Choć na co dzień nie myślimy o tym, to warto wiedzieć, że wśród bardzo istotnych usług są także te związane ze zgonami mieszkańców. Problem organizacji pochówku najczęściej przerasta możliwości logistyczne rodziny pogrążonej w żałobie i konieczne jest znalezienie wykonawcy usług. Wszystkie najlepsze zakłady pogrzebowe działające na terenie miasta Rzeszów oraz w okolicy można znaleźć w serwisie https://funer.com.pl/szukaj,Rzeszów,20,1,1.html. Obok opisu i podstawowych danych teleadresowych znajdują się tu także linki do stron www zakładów, gdzie przygotowano dla klientów szczegółowe informacje, poradniki i instrukcje działania w szczególnych okolicznościach.

Cena usług pogrzebowych w Rzeszowie

Pochówki to spore obciążenie finansowe dla rodziny zmarłego. Nie dziwi więc fakt, że przed zleceniem usługi wiele rodzin szuka zakładu pogrzebowego solidnego, rzetelnego i jednocześnie taniego. Nikt nie chce oszczędzać na śmierci bliskich, ale niepotrzebne przepłacanie na pewno nie jest dobre – nadwyżkę pieniędzy można w przyszłości przeznaczyć na postawienie pomnika na grobie.

Wybierając zakłady pogrzebowe warto sprawdzić rodzaje i ilość świadczonych usług – kompleksowość wiąże się nie tylko z wygodą, ale to także szansa na uzyskanie znacznych upustów cenowych. Najlepiej porównać kilka podstawowych usług z zakresu tych niezbędnych (transport ciała, kosmetyka, zakup trumny/urny, odkrycie i zakrycie grobu), aby wybrać firmę oferującą najbardziej korzystne ceny. Warto także sprawdzić referencje zakładu oraz opnie o jego działalności umieszczane na forach internetowych. Nie bez znaczenia jest również możliwość odraczania płatności do czasu uzyskania zasiłku pogrzebowego z ubezpieczalni lub odszkodowania z prywatnej polisy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
najładniejszy portal funeralny

Ciekawie napisane, według mnie to portal uslugipogrzebowe.com.pl jest najbardziej dopracowany na rynku i w zasadzie znajdziemy tam wszystkie informacje – polecam

1
0
Would love your thoughts, please comment.x