Pogrzeb bez względu na wiarę

Śmierć nie ma względu na osobę i dotyczy wszystkich, podobnie jak ostatnie pożegnanie. I chociaż słowo pogrzeb lub pochówek kojarzy się ogółowi społeczeństwa z pewnymi określonymi normami czy obrzędami, zdarzyć się może również tak, że dany pogrzeb nie będzie spełniał większości z tych norm. Ceremonia pogrzebowa oraz jej przebieg tak po prawdzie zależna jest w dużej mierze od wiary, którą wyznawał zmarłych lub jego najbliższa rodzina.

Pochówek niestandardowy w Dąbrowie Górniczej

Co prawda odważną może okazać się hipoteza, że dobry zakład pogrzebowy z nieposzlakowaną opinią jest marzeniem każdego żałobnika. Wszak organizując pogrzeb chcemy, aby nasze ostatnie pożegnanie było nie tylko wyjątkowe, ale także doniosłe oraz niesamowite. Stąd decydując się na wybór tego czy innego zakładu pogrzebowego wcześniej dokładnie zapoznajemy się z jego ofertą. Zwłaszcza, jeżeli nasze przekonania religijne nie dopasowują się w ramy wierzeń ogółu społeczeństwa, pośród którego żyjemy. Wtedy dość mocny nacisk stawiamy na usługi pogrzebowe obejmujące swym zasięgiem obsługę ceremonii pogrzebowych różnych wyznań. Wszak trzeba otwarcie powiedzieć, iż pogrzeb prawego i wiernego katolika różnić będzie się od prawosławnych obrzędów. Dąbrowa Górnicza w obrębie miasta posiada kilka znakomitych zakładów oferujących obsługę pogrzebów różnych wyznań religijnych.

Przyjęcie żałobne w Dąbrowie Górniczej.

Kolejną istotną sprawą tuż po pochówku, jak i samej jego organizacji, zdawać mogłoby się przyjęcie żałobne zwane u nas popularnie stypą. Spośród usług pogrzebowych żałobnicy mogą skorzystać z organizacji stypy w restauracji. Wtedy rolę mistrza ceremonii przejmuje specjalista wyznaczony do tego zadania bezpośrednio z zakładu pogrzebowego. Tutaj również nie należy martwić się o transport, ponieważ na życzenie klienta coraz więcej domów pogrzebowych dysponuje własnymi środkami komunikacji. Specjalnie przeznaczony do tego celu autokar przetransportuje niezmotoryzowanych gości do wskazanego miejsca, podobnie jak wcześniej może dostarczyć ich na miejsce pochówku.

Zatem decydując się na organizowanie ostatniego pożegnania warto wziąć pod uwagę, jaki zakres usług będzie nam odpowiadał. Bowiem pod tym kątem łatwiej będzie wybrać zakład pogrzebowy. Zwłaszcza że Dąbrowa Górnicza ze względu na mnogość domów pogrzebowych zdaje się rozkwitać w tej kwestii.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
epitafia w Internecie - nie cmentarz

Według mnie to ten funer mógłby spokojnie dostać jakąś nagrodę -wiecie ze robią dla ludzi epitafia całkiem za darmo ? Jest w sieci dzięki nim grupa ludzi wspominająca ukochanych a nie smutny cmentarz.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x