usługi pogrzebowe ochota

Warszawa Ochota – jaki zakład pogrzebowy wybrać?

Śmierć najbliższej osoby to największe przeżycie w życiu każdego człowieka. Okres, który następuje po tym smutnym i traumatycznym wydarzeniu czasami nie pozwala człowiekowi logicznie myśleć i działać, a przecież wtedy należy przygotować tak trudną w realizacji uroczystość, jak pogrzeb. Istnieją jednak firmy, które przychodzą z pomocą w tych trudnych dla człowieka chwilach. Firmy, które kompleksowo zajmują się przygotowaniem pogrzebu, jak na przykład zakład pogrzebowy Ochota.

Usługi pogrzebowe Ochota tworzą profesjonalnie przygotowani do swojej pracy specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie w organizacji pogrzebów. Terenem działania firmy jest cała Warszawa, a szczególnie rejony Śródmieścia, Bielan, Bródna, Bemowa, Woli, Ochoty, Żoliborza czy Pragi Północ. Firma oferuje wszechstronne usługi począwszy od wyprowadzenia ciała zmarłego z domu wraz z transportem, poprzez profesjonalne przygotowanie zmarłego do pochówku do zorganizowania uroczystości po pogrzebie oraz późniejszą opiekę nad grobem, a także zajęcie się wszystkimi sprawami formalnymi związanymi z zakładem ubezpieczeń.

zakład pogrzebowy bródno

Największe zakłady pogrzebowe posiadają w swojej ofercie profesjonalne usługi takie jak kremacja i ekshumacja. Kremacja to w tej chwili jeden z najbardziej popularnych sposobów pochówku. Firmy pogrzebowe współpracują w tej sprawie z renomowanymi krematoriami. Zmarły jest przygotowywany do kremacji w sposób podobny jak do tradycyjnego pogrzebu. Ekshumacje są przeprowadzane na życzenie rodziny, a zakład pogrzebowy zajmuje się całym jej przebiegiem. Często rodziny zwracają się z prośbą, aby w ramach usługi pogrzebowej, podczas trwania ceremonii, o oprawę muzyczną. Firmy pogrzebowe zapewniają nagłośnienie, profesjonalnych muzyków.

pogrzeby w warszawie

Do naszej tradycji związanej z uroczystościami pogrzebowymi należy stypa. Jest to przyjęcie, na które zapraszani są wszyscy, którzy uczestniczyli w ostatniej drodze zmarłego. Podczas jej trwania wspomina się tego, który odszedł oraz różne wydarzenia z im związane. Aby pomóc rodzinie w organizacji tej uroczystości, zakłady pogrzebowe organizują je na terenie specjalnych sal pożegnań, które znajdują się niedaleko cmentarzy. Jest to spore ułatwienie dla rodziny w tym trudnym okresie. Kompleksowe usługi pogrzebowe Ochota oferują m.in. zakłady pogrzebowe Heron i Cerber.

8 myśli na temat „Warszawa Ochota – jaki zakład pogrzebowy wybrać?

 1. U nas na Warszawskiej Ochocie jest chyba tyle samo zakładów pogrzebowych co na Bródnie. Ciekawie opisane, aż dziwne, że się komuś chciało wkładać tyle pracy. Pozdrawiam

 2. Kontaktowałem się z tymi firmami i dziwna sprawa ale niema ich na Ochocie.
  Proszę niewprowadzać ludzi w błąd zakład Heron jest na Bielanach, a Cerder poza Warszawą.

  • Zakład pogrzebowy Cerber jak i Heron działają na Ochocie.

    Cerber

   • ul. Hynka 4a
   • Heron

   • ul. Kasprowicza 20

   Pozdrawiam

Dodaj komentarz