Groby i rodzaje grobów

Zakład pogrzebowy Gloria-buk.pl to wyspecjalizowane przedsiębiorstwo, które zajmuje się kompleksowym świadczeniem różnego rodzaju usług pogrzebowych. W ich składzie można przede wszystkim wyróżnić obsługę pochówku, a także organizację całego pogrzebu. Pogrzeb obejmuje między innymi takie działania jak złożenie ciała zmarłego do grobu. Warto poznać rodzaje grobów w Polsce, aby wiedzieć, jakie się ma możliwości podczas całej procedury.

Rodzaje grobów

Groby to miejsca, w których dokonuje się pochówku zwłok zmarłego lub jego szczątków. Cała procedura pochówku organizowana jest przez taką instytucję jak zakład pogrzebowy, który świadczy wyspecjalizowane i kompleksowe usługi pogrzebowe. Ciało zmarłej osoby może zostać pochowane w grobie o różnej formie. Zależne jest to przede wszystkim od ostatniej woli zmarłego, a jeśli jej brak to zależy to od decyzji rodziny zmarłego. Wśród różnych rodzajów grobów można wyróżnić przede wszystkim następujące:
– grób zwykły, czyli ziemny, który nie jest grobem murowanym; jest to dół, w którym chowa się trumnę z ciałem zmarłej osoby, która następnie zostaje zasypana ziemią wydobytą z dołu,
– grób murowany, który jest dołem posiadającym murowane boki, a nad trumną zazwyczaj znajduje się sklepienie,
– grób rodzinny, w którym możliwe jest pochowanie dwóch lub większej ilości trumien z ciałami zmarłych osób,
– katakumby, które są niszami stworzonymi w ścianach; ułożone są one względem siebie zarówno w pionie, jak i poziomie.

Ewidencja grobów

Na każdym cmentarzu powinna być prowadzona odpowiednia ewidencja grobów. Księga wieczysta osób, które są pochowane na danym cmentarzu powinna zawierać takie dane jak numer ewidencyjny oraz rodzaj posiadanego grobu. Powinno się tam także znajdować imię i nazwisko osoby pochowanej, nazwisko rodowe osoby pochowanej, stan cywilny osoby pochowanej, a także data i miejsce urodzenia osoby pochowanej oraz data i miejsce zgonu osoby pochowanej. Podaje się również takie informacje jak przyczynę zgonu zmarłego, imiona i nazwiska rodziców zmarłego, wiek zmarłego, a także datę i miejsce pochowania zmarłego oraz informacje na temat osób uprawnionych.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
opinie o zakładzie pogrzebowym z Poznania

Ja tez jestem z Wielkopolski i organizowałem pogrzeb w Poznaniu, na funer.com.pl znalazłem opinie o zakładzie pogrzebowym który wybrałem.

tutaj
3 lat temu

znalazłem ciekawą i bardzo nowoczesną stronę z informacjami z branży pogrzebowej – warto sprawdzić !

2
0
Would love your thoughts, please comment.x