Jak przebiega proces kremacji?

Dawniej kościół wypowiadał się negatywnie na temat kremacji i dlatego też większość wierzących osób wybiera tradycyjną formę pochówku. Jednak jakiś czas temu stanowisko kościoła się zmieniło i ma on teraz podejście neutralne do tej formy chowania zmarłych. Najwięcej działających krematoriów możemy spotkać na śląsku. Znajdują się aż tam cztery z trzynastu zakładów funkcjonujących w Polsce. Nie wszystkie zakłady jednak chętnie podają statystyki, niektóre wręcz je ukrywają i nie chcą, żeby wyszły na światło dzienne.

Jednak liczbę osób, które wybierają urny kremacyjne oraz trumny kremacyjne zamiast standardowych trumien możemy sprawdzić przy pomocy statystyk prowadzonych przez pozostałe 7 zakładów. Na tej podstawie możemy stwierdzić, że zdecydowanie wzrosła liczba osób, które wybierają kremację. Niektóre krematoria odnotowały nawet 70 procentowy wzrost. W dalszym ciągu wykonujemy mniej kremacji niż wysoko rozwinięte kraje, jednak powoli ta tendencja się zmienia. Dzięki tej formie możemy zaoszczędzić sporo czasu oraz zapobiec rozpowszechnianiu się wirusów, a także bakterii. Rozkładające się ciało jest siedliskiem takich organizmów i niekoniecznie dobrze to wpływa na populację.

Trumny i urny kremacyjne

Na uwagę zasługuje fakt, że firma funkcjonuje od 1994 roku i oferuje dojazd do swoich klientów na terenie całego kraju. Producent oferuje trumny i urny kremacyjne najwyższej jakości.

Koszty kremacji

Za urnę kremacyjną będziemy musieli zapłacić od 200 do 1000 złotych, natomiast sam proces kremacji będzie nas kosztować około 500 złotych. Wielu ludzi zastanawia się pewnie ile czasu trwa spalanie zwłok. Odpowiedź brzmi około 2 godzin, jednak wszystko zależy od stopnia rozkładu zwłok oraz stanu wyniszczenia i masy ciała, która także ma znaczenie.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x