kwiaty na pogrzeb

Jakie kwiaty pasują na pogrzeb?

Wiele osób nie ma pojęcia, jakie kwiaty pasują na pogrzeb. Faktem jest, że do tego tematu należy podejść z należytą ostrożnością. Dość łatwo jest popełnić błąd, który z pewnością nie zostanie zbyt dobrze odebrany. Zakład pogrzebowy Mementum.com.pl z pewnością pomoże w wyborze oprawy florystycznej, która będzie adekwatna do uroczystości. Jeśli jednak chcesz zakupić bukiet lub wiązankę samodzielnie, to koniecznie sprawdź poniższe wskazówki. Być może uchronią Cię one przed popełnieniem błędu.

Bez zbędnych ozdób

Pamiętajmy, że bukiety pogrzebowe nie powinny posiadać zbędnych ozdób. Dobrze, jeśli sprawiają one wrażenie nieco surowych, a jednocześnie eleganckich. Nie zapominajmy, że wiązanki muszą być dopasowane do okoliczności. Jest to wyraz szacunku do osoby zmarłej. Niektórzy mają dylemat, jakie wieńce wybrać w przypadku śmierci dziecka. W tym przypadku zaleca się stosowanie tych samych zasad, co w pozostałych przypadkach. Rekomendowane są jasne kolory, które oznaczają czystość oraz niewinność. Nie zapominajmy, że kwiaty składane są bez zewnętrznego opakowania. Jest to powszechnie popełniany błąd, który uznawany jest za nietakt.

Wybór kwiatów

Do wyboru mamy ogromną ilość kwiatów pogrzebowych. Jeśli wiemy, jaki rodzaj lubiła osoba zmarła, to warto jest zdecydować się właśnie na niego. Mile widziane są m.in.:
– goździki,
– mieczyki,
– chryzantemy,
– lilie,
– róże.

Zwróćmy także uwagę na kolorystykę. Wiele osób uważa, że dobrym wyborem są ciemne odcienie, które sprawiają wrażenie szlachetnych. Nie oznacza to jednak tego, że jasne kwiaty są niedopuszczalne. Niezwykle często spotyka się takie barwy, jak biel, liliowy róż, czy też jasny fiolet. Możliwości jest wiele, jednak stworzenie ciekawej, a jednocześnie gustownej kompozycji wymaga doświadczenia. Trzeba także podkreślić, że wieńce oraz wiązanki z żywych kwiatów muszą zostać kompleksowo zabezpieczone przed negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Szczególne zagrożenie stanowią wysokie temperatury. Chcesz mieć pewność, że twoja wiązanka będzie pasować do ceremonii? Skorzystaj z usług renomowanej firmy oferującej usługi pogrzebowe.

2 myśli na temat „Jakie kwiaty pasują na pogrzeb?

Dodaj komentarz