Koszt pogrzebu w Bydgoszczy

Pochówek jest uhonorowaniem życia każdego człowieka. Zmarłemu należy się pogrzeb zorganizowany z szacunkiem i odpowiednią powagą. Wszystko musi zostać zorganizowanie zgodnie z oczekiwaniami rodziny Zmarłego.

Kwota pogrzebu może być różna. Zależy to od wielu czynników. Inny koszt będzie za pogrzeb tradycyjny, a inny za kremacyjny. W zależności od usług i akcesoriów funeralnych ostateczny koszt pogrzebu może wyjść każdego inaczej.

Pogrzeb tradycyjny

W przypadku pogrzebu tradycyjnego trzeba liczyć za cenę trumny, odzieży żałobnej, kosmetykę pośmiertną itd. Najtańsza trumna to koszt około 800 zł. W zależności od drewna, akcesoriów i wykonania jej cena może wynieść nawet kilka tysięcy. Nowe ubrania to koszt od 50 zł za sukienkę i od 200 zł za garnitur. Przygotowanie ciała do pogrzebu nie powinno przekroczyć 350 zł.

Pogrzeb urnowy

W związku z malejącą liczbą grobów ziemnych kremacja staje się coraz popularniejszą formą pochówku. W Bydgoszczy spopielenie zwłok szacuje się w kwocie od 600 do 800 zł. Do tego trzeba doliczyć kwotę specjalnej trumny kremacyjnej, która kosztuje od 200 zł. Koszt urny zaczyna się od 300 zł. Złożenie ciała w kolumbarium jest nieco droższe. Kolumbarium to około 2500 zł, a miejsce w grobie ziemnym jest tańsze o połowę.

Dodatkowe usługi

Do pogrzebu trzeba doliczyć również cenę stypy (około 30 zł za osobę) oraz wieńce lub wiązanki. Ich cena zaczyna się od 150 zł do nawet kilkuset złotych (w przypadku pokaźnych wieńców, stworzonych z dziesiątek róż)

Zwrot kosztów pogrzebu

Każdy pogrzebu zawsze reguluje się samemu, ale rodzinom należy się zasiłek pogrzebowy w wysokości 4 tysięcy złotych. Ten koszt może być odliczony od całkowitej kwoty pogrzebu. Dzięki czemu ostateczna kwota będzie niższa.

Do pogrzebu należy również doliczyć kwotę chłodni (50 zł za dzień), oraz w przypadku pogrzebów wyznaniowych cenę za odprawienie mszy. Kwota ta zależna jest od osoby duchowej.

Zakłady pogrzebowe oferujące swoje usługi na terenie Bydgoszczy można znaleźć na portalu Funer.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogrzeby w Toruniu
3 lat temu

Ja jestem z pod Bydgoszczy ale pogrzeb musiałem organizować w Toruniu – wszystko znalazłem na Funer.com.pl

Gracjanek
Gracjanek
3 lat temu

Bardzo fajny i przejrzysty portal. Parę artykułów naprawdę ciekawych!

informacje o firmach z Bydgoszczy

znacie stronę funer – wiele ciekawych informacji – także z Bydgoszczy

3
0
Would love your thoughts, please comment.x