Oferta sprowadzenia zwłok z innego kraju

Współcześnie działające zakłady usług pogrzebowych oferują wszystkim swoim klientom coraz bardziej rozbudowaną ofertę wielu różnorakich czynności związanych ze sprawnym zorganizowaniem uroczystości pogrzebowych. Proponują one zazwyczaj kompleksową obsługę wszelkich formalności i czynności, które są wymagane do zorganizowania godnego pochówku osoby zmarłej i właściwego jej pożegnania przez rodzinę i najbliższych znajomych. W ich ofercie znajduje się znalezienie miejsca na cmentarzu, załatwienie wielu różnego rodzaju formalności z zarządem cmentarza oraz parafią i zorganizowanie mszy żałobnej.

sprowadzanie zwłok

Wiele firm pogrzebowych proponuje także organizację stypy w formie spotkania rodzinnego, przygotowanie mowy pożegnalnej czy też w końcu sprowadzanie zwłok z Niemiec lub innego kraju Europy. Dzięki tak szerokiemu i dobrze przygotowanemu wachlarzowi usług, pogrążona w żałobie najbliższa rodzina nieboszczyka może skupić się na poinformowaniu rodziny o terminie i miejscu pochówku oraz na modlitwie i wspominaniu osoby, która jeszcze nie dawno jadała z nimi posiłki. W przypadku śmierci kogoś nam bliskiego poza granicami naszego kraju za zachodnią jego granicą, niezbędne jest sprowadzanie zwłok z Niemiec. Tą usługę w swojej ofercie posiada już zdecydowana większość zakładów usług pogrzebowych doskonale prosperujących na terenie naszego kraju. Aby utrzymać się na mocno nasyconym rynku muszą one być w stanie spełnić każde życzenie klienta a sprowadzanie zwłok z Niemiec należy w ostatnim czasie do dość częstych sytuacji.

Rodzina zmarłego oddaje w takiej sytuacji swoje pełnomocnictwo zakładowi usług pogrzebowych a jego pracownicy załatwiają za nią wszelkie formalności związane ze sprowadzeniem ciała nieboszczyka do kraju i pozwoleniami na dokonanie pochówku. Wymaga to znacznej wiedzy prawa obowiązującego w danym kraju w zakresie przewozu zwłok po to, aby sprowadzenie ciała odbyło się bez zbędnych komplikacji. Wymaga również od firmy posiadania samochodu z klimatyzacją i sprawnie przeszkolonego personelu.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x