Organizacja pogrzebu krok po kroku w mieście Wrocław

Organizacja pogrzebu może być bardzo stresującym wydarzeniem, zwłaszcza kiedy musimy zmierzyć się z tym pierwszy raz. Jak należy postępować w przypadku zgonu? Jeśli do śmierci doszło w domu, najbliższa osób musi powiadomić lekarza, aby ten mógł wystawić kartę zgonu. Dopiero z tym dokumentem można wezwać zakład, który przeprowadzi całodobową eksportacje. Jeśli do śmierci doszło w miejscu publicznym należy postąpić zgodnie z innymi zasadami. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Śmierć w miejscu publicznym – jak postępować?

Następnie z kartą zgonu należy udać się do Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie na podstawie karty zgonu, urzędnik wyda akt zgonu. Dopiero od tego dokumenty można rozpocząć organizację pogrzebu. Jeśli nie mamy siły na samodzielne udanie się do zakładu, doświadczony pracownik z zakładu pogrzebowego Roch&Abel we Wrocławiu może przejąć na siebie ten obowiązek i odciążyć najbliższą rodzinę. 

Po uzyskaniu aktu zgonu można rozpocząć przygotowanie ceremonii ostatniego pożegnania. Do biura zakładu należy zabrać ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty: karta zgonu (która jest wystawiana przez lekarza), dowód tożsamości zmarłego, świadectwo pracy lub ostatni wycinek z emerytury bądź renty. 

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając zakład pogrzebowy? 

Przy wyborze zakładu pogrzebowego warto kierować się opiniami swoich bliskich, którzy w niedawnym czasie mieli doświadczenia z poszczególnymi zakładami. Warto również samodzielnie zapoznać się z ofertą zakładów pogrzebowych. Można to zrobić poprzez wyszukiwarkę zakładów pogrzebowych FUNER Wrocław. Wystarczy wpisać odpowiednie miasto, a wyszukiwarka pokaże nam listę najlepszych zakładów w danej okolicy. 

Jedną z takich firm, działającą we Wrocławiu, jest zakład pogrzebowy Roch&Abel, który posiada całodobowe pogotowie pogrzebowe. 

ZUS- formalności

Pracownicy kompleksowych zakładów pogrzebowych pomagają  w uzyskaniu jednorazowego zasiłku na pokrycie kosztów ceremonii ostatniego pożegnania. Zasiłek pogrzebowy w wysokości 4000 zł przysługuje rodzinie, a także bliskim zmarłego, którzy finansują organizację pogrzebu.

Organizacja pogrzebu

Na pierwszym spotkaniu w biurze pracownicy ustalają z rodziną zmarłego wszystkie szczegóły. Ustalają formę i rodzaj pochówku (pogrzeb świecki, wyznaniowy, ceremonie tradycyjną, kremacyjną). Wsłuchują się również w potrzeby swoich klientów i dostosowują oprawę florystyczną, muzyczną oraz akcesoria pogrzebowe do wymagań bliskich zmarłego. 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ja polecam
2 lat temu

Ja we wrocławiu organizowałem pogrzeb u Witwickich na Borowskiej koło szpitala, nie wiem jak jest gdzie indziej ale ich sprawdziłem i polecam

a ja polecam
7 miesięcy temu

To tam sama firma , maja tez biuro na Kościuszki we Wrocławiu.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x