Pogrzeby na terenie Poznania

Przygotowanie pogrzebu to ciężkie zadanie zarówno ze względu na panujące w rodzinie emocje, jak i z powodów czysto organizacyjnych. Z tego względu przygotowanie pochówku oraz wszystkich związanych z nimi formalności powierzamy zakładom pogrzebowym.

Oferta w zakładach

Na terenie Poznania funkcjonuje wiele zakładów pogrzebowych, a ich oferta jest nieco inna w zależności od specjalizacji. Niemniej jednak każdy zakład pogrzebowy:

– zorganizuje pochówek religijny, jak i świecki,
– prowadzi sprzedaż lub wspomoże w wyborze dewocjonaliów i trumny,
– sprzedaje nagrobki, pomniki lub pomoże w ich wyborze,
– zajmie się transportem zwłok (część zakładów sprowadza je z zagranicy),
– zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z pogrzebem.

Czy kremacja to dobry wybór?

W ostatnich latach z różnych przyczyn rosnąca ilość Polaków decyduje się na kremację. Pierwszą i najważniejszą rzeczą, której powinien być świadom każdy katolik jest fakt, iż kremacja nie jest niezgodna z wiarą katolicką. Jeżeli więc mamy jakiekolwiek wątpliwości ze względów przynależności do Kościoła Katolickiego nie musimy się obawiać.

W Poznaniu kilka zakładów pogrzebowych oferuje pomoc w kremacji, aczkolwiek jednym z najlepszych wyborów jest m.in. funkcjonujący na ternie Poznania od 60 lat zakład pogrzebowy Universum. Zakład wspomoże w godnym pożegnaniu zmarłego członka rodzinny. Więcej informacji można odnaleźć na stronie universum-poznan.com.pl.

Warto mieć na uwadze, iż w przypadku kremacji nie musimy ponosić kosztu, jaki pociągają za sobą nagrobki, pomniki czy też trumny. W przypadku kremacji ciało po spopieleniu jest umieszczanie w niewielkiej urnie, która z powodzeniem może być złożona w już istniejącym grobie lub w specjalnie przeznaczonym do tego kolumbarium.

Oczywiście tak samo, jak w przypadku wykupu miejsca pod grób również w przypadku kolumbarium jesteśmy zobligowaniu do uiszczenia odpowiedniej opłaty, za wykorzystanie przestrzeni. Koszt miejsca w kolumbarium jest ustalany odrębnie w zależności od cmentarza.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x