Pogrzeby świeckie w Zielonej Górze

Każdy pogrzeb powinien być zorganizowany zgodnie z wyznawanymi za życia wartościami Osoby Zmarłej. Nie każda osoba utożsamia się z daną religią. Bywają jednak osoby wierzące, które nie chcą, aby na ich pogrzebie była obecna osoba duchowna. Każda wola powinna być uszanowana. Dlatego zakład pogrzeby Requies oferuje organizację pogrzebów świeckich w Zielonej Górze. 

Jak wygląda pogrzeb świecki? 

Pogrzeb świecki nie różni się bardzo od uroczystości wyznaniowej. Podstawową różnicą jest to, że pochówek świecki prowadzi mistrz ceremonii. Ponadto sala pożegnalna pozbawiona jest elementów sakralnych. Przy takich uroczystościach nie ma również mszy świętej. 

Kim jest mistrz ceremonii? 

Mistrz ceremonii jest osobą odpowiedzialną za poprowadzenie ceremonii. Jeśli rodzina wyrazi taką wolę, może on z krewnymi odmówić modlitwę. Jednak w przypadku pogrzebów świeckich częściej stosuje się przemowy, w których opowiada się o tym, jaki Zmarły był, a nie rozważań na temat życia wiecznego. 

Mistrz ceremonii powinien być osobą, która ma umiejętność pięknego i płynnego przemawiania oraz z łatwością ubiera myśli w słowa. Taki mistrz ceremonii musi również cechować się dużą odpornością na stres. Zakład pogrzebowy Requies w Zielonej Górze współpracuje z takim mistrzem ceremonii. Ustali on z rodziną to, co ma zostać powiedziane, przygotuje się odpowiednio do swojej służby oraz na życzenie klienta, odczyta mowę pogrzebową. 

Kaplica pogrzebowa – jak wygląda? 

W przypadku pogrzebów świeckich pracownik zakładu usuwa na czas pożegnania symbole religijne. Zastępują je wtedy kwiaty, które będą stanowić bardzo godną oprawę pogrzebu. Niektóre rodziny proszą jednak o pozostawienie pewnych symboli jak krzyż. Taka sytuacja ma często miejsce w sytuacjach, w których Zmarły był osobą wierzącą, ale nie wyraził za życia woli, by ceremonię pogrzebu prowadził ksiądz. 

Oprawa pogrzebu

Sama uroczystość pogrzebowa przebiega z dużym taktem i godnością. Pracownicy zakładu Requies Zielona Góra oferują oprawę florystyczną, muzyczną oraz dbają o godną obsługę. Wszystko odbywa się z największym szacunkiem, niezależnie od tego, czy pogrzeb ma charakter świecki, czy wyznaniowy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x