Urny pogrzebowe – czym kierować się przy wyborze?

Jeszcze do niedawna pogrzeby poprzedzone spopieleniem były w Polsce rzadkością, a urny pogrzebowe niezbędne do przeprowadzenia ceremonii sprowadzano z zagranicy. Dziś, gdy kremacje są coraz częściej wybierane przez rodziny – organizatorów pogrzebu, ważna stała się dostępność dobrej jakości urn pochodzących od polskich producentów.

Producenci oferują urny, które są w stanie spełnić nawet najwyższe wymagania estetyczne i jakościowe klientów. Urny pogrzebowe z firmy Dust Urny są wykonywane z metalu oraz z drewna. Dzięki kunsztowi rzemieślniczemu i artystycznemu urny pogrzebowe Dust są bardzo trwałe oraz wyjątkowe i niepowtarzalne w swojej formie. Jednocześnie ich cena jest proporcjonalna do walorów użytkowych i estetycznych.

Urny pogrzebowe – metal czy drewno?

Wybór materiału, z którego wyprodukowano urnę jest kwestią bardzo indywidualną. Tu liczy się zarówno gust rodziny wybierającej akcesoria, jak i preferencje Zmarłego – urny pogrzebowe mogą być w ulubionym kolorze Zmarłych oraz zawierać zdobienia, które podobałyby się Im.

Urny drewniane uznaje się za mniej trwałe i poleca się je do tradycyjnych grobów ziemnych. Dla osób szczególnie dbających o środowisko naturalne poleca się urny z drewna surowego lub malowanego farbami ekologicznymi.

Urny drewniane są produkowane z najlepszych gatunków drewna. Po uformowaniu urnę pokrywa się wysokiej jakości farbami poliuretanowymi w różnych kolorach. Jednobarwne urny pogrzebowe z drewna zdobi się często brokatem, który w połączeniu z ciemnym tłem daje efekt nocnego nieba pełnego gwiazd. Można także łączyć kolory stylizując materiał na kamień naturalny a także ozdabiać wieku urny lub jej ściany boczne elementami metalowymi.

Urny metalowe w Dust Urny wykonywane są techniką ręcznego wyoblania, dzięki czemu metal formowany w piękne bryły o obłych kształtach jest cienki, co decyduje o lekkości urny przy zachowaniu dobrych parametrów szczelności i trwałości. Urny metalowe poleca się do kolumbariów.

Po nadaniu urnie kształtu jest ona ręcznie malowana oraz zdobiona. W ofercie producent urn ma zarówno akcesoria z akcentami religijnymi, jak i urny nadające się do pochówków z ceremonią świecką.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x