Usługi Pogrzebowe – Warszawski Żoliborz i Bielany

Branża pogrzebowa w Warszawie ulega ciągłym zmianom. Kierunek tych zmian wzbudza spore kontrowersje. Podczas, gdy w innych Polskich miejscowościach powstawanie nowych firm przez osoby dotychczas nie prowadzące działalności gospodarczej w branży jest bardziej stopniowe w warszawie zaobserwować możemy spore rozdrobnienie i niespotykany pęd do otwierania nowych zakładów usług pogrzebowych.

Zmiany na rynku usług pogrzebowych

Nieco ponad rok temu w warszawskiej branży pogrzebowej powstał projekt, którego założeniem było promowanie jak najtańszych usług w branży pogrzebowej. Zachęceni pomysłem właściciele firm zaczęli się licytować – pojawiały się kwoty 2700, 2600 zł, co na warunki warszawskie jest niewystarczającą kwotą do zorganizowania pogrzebu zawierającego kosmetykę, namioty pogrzebowe, eleganckie karawany i mnóstwo innych drobnych, ale bardzo ważnych elementów pogrzebu. Ujawniono przy tym kwoty poszczególnych akcesoriów wchodzących w skład najtańszych usług, m.in. trumien, urn i krzyży. Poskutkowało to tym, że kwota usług dramatycznie spadła, a rodziny zaczęły (zamiast odwiedzać zakłady pogrzebowe gdzie otrzymały by rzeczową wycenę usług, wyjaśnienie i tak potrzebne wsparcie) obdzwaniać je i ustalać gdzie taniej.

usługi pogrzebowe żoliborz

Powstał niebezpieczny trend daleko wykraczający poza przewidywania warszawskich przedsiębiorców pogrzebowych. Trend ten zmienił obraz usług pogrzebowych nie tylko w dzielnicach Bielany czy Żoliborz, ale i w całej Warszawie. Po takich budżetowych pogrzebach niestety często pojawia się niesmak, ale cena zawsze ma odzwierciedlenie w jakości i formie realizowanej ceremonii – o czym rodziny nie wiedziały.

Dodatkowo zakłady pogrzebowe zaczęły pracować na granicy opłacalności, a zarabiać na usługach zaczęli tylko i wyłącznie ich pracownicy. Ze względu na oszczędności właściciele firm nie mogą sobie pozwolić na utrzymywanie pracowników etatowych i korzystają z usług pracowników do wynajęcia tzw. skoczków, skoków itp. pracownicy ci zarabiając na każdej usłudze – w przeciwieństwie do swoich pracodawców (sic!) zaczęli sami organizować pogrzeby wynajmując karawany od właścicieli chcących w ten sposób zarobić choć 250 zł. W ten sposób rynek usług pogrzebowych uległ dużemu rozdrobnieniu co najbardziej widać na terenie Bielan i Żoliborza.

zakład pogrzebowy bielany

Zakłady pogrzebowe stawiające na jakość

Jedna na 20 nowych firm pogrzebowych podchodzi do rodzin z szacunkiem i zakłada własne biuro, kupuje własny karawan, inwestuje w zaplecze, budując przy tym swoja markę. Pozostałe „firmy” bez siedziby polują na rodziny w Internecie, pod szpitalami i urzędami stanu cywilnego – obiecując, że „będzie tanio”.

Tak oto warszawski rynek usług pogrzebowych cofnął się niemal do lat 90-tych, tracąc to, co latami wypracowało środowisko przedsiębiorców. Jest jednak nadzieja na poprawę, gdyż wszystkim steruje wolny rynek. W myśl zasady, że na każdą akcję jest reakcja, rodziny po zorganizowaniu „oszczędnościowej ceremonii” coraz częściej szukają firm, które zagwarantują jakość i poziom ceremonii.

W tym momencie zakłady pogrzebowe, które nie zmieniły swojego sposobu działania i nadal stawiały na jakość – wygrywają z konkurencją. Przykładem jest zakład pogrzebowy działający na terenie Warszawskiego Żoliborza i Bielan – https://nekropolis.com.pl/, którego zasadą przez ponad 20 lat działalności jest prowadzenie przy każdym punkcie własnej sali pożegnań. Zakład pogrzebowy działający na Żoliborzu i Bielanach opiera się na własnej chłodni, połączonej z prywatnym prosektorium, kosmetyki pośmiertnej, realizacji nawet nietypowych założeń florystycznych oraz transportu zmarłych na skale międzynarodową. Polecamy usługi pogrzebowe tego warszawskiego domu pogrzebowego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
t
t
4 lat temu

Witam, prowadzę zakład pogrzebowy w Warszawie od lat i dawno nie czytałem tak dobrze opisującego sytuację na Warszawskim rynku artykułu. Kiedyś nowe firmy starały się budować renomę, teraz większość tylko liczą na szybki zarobek bo przecież najwyżej zmieni się nazwę firmy. Fajnie że komuś się chce jeszcze poruszać te tematy i uświadamiać ludzi. Pozdrawiam T.

Alicja
Alicja
4 lat temu

Moja rodzina korzystała z ich pomocy w Wołominie, tam wszyscy ich znają od lat.

Warszawiak
4 lat temu

Ja znalazłem informacje o zakładach pogrzebowych w Warszawie na tej stronie -dodaje link w opisie , mam nadzieję że moderator nie usunie i każdy będzie mógł sprawdzić informacje.

ciekawy serwis
3 lat temu

To chyba jakiś wysyp informacji o branży pogrzebowej ktoś wykonał dużo pracy – chociaż serwis https://e-pogrzeby.pl/ uważam za ciekawszy.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x