Jak należy zorganizować pogrzeb?

Pogrzeb jest uroczystością niezwykle podniosłą. Jego forma odzwierciedla bardzo silne uczucia, którymi żałobnicy obdarzali zmarłą osobę. Dlatego ta uroczystość powinna być zorganizowana w sposób godny, aby można było ją uznać za hołd oddany zmarłemu.

JAK ZORGANIZOWAĆ POGRZEB?
Każdy aspekt pogrzebu powinien być przemyślany. Nie można pozostawić miejsca na wpadki, które mogłyby umniejszyć poważnego charakteru całej uroczystości. Należy też zadbać o to, aby w przebieg ceremonii wpleść jak najwięcej subtelnych elementów, które w sposób czuły oraz życzliwy będą przypominały żałobnikom o dobroci żegnanej osoby. Te ujmujące chwile są największym dowodem miłości, jaki można okazać zmarłemu.

Wymienione wyżej punkty stanowią kanon organizacji godnego pogrzebu. Ich wypełnienie jest możliwe dzięki podjęciu współpracy z kompetentnym zakładem pogrzebowym. Jego pracownicy winni uwzględnić jak najwięcej zastrzeżeń zgłoszonych przez klientów, tak aby organizacja uroczystości w jak największym stopniu odpowiadała wymaganiom rodziny zmarłej osoby. Sposób przebiegu uroczystości powinien przecież zapewnić żałobnikom budujące poczucie spełnionego obowiązku, jakim jest godne pożegnanie ukochanej osoby.

KOMPETENCJA I EMPATIA
Zakład pogrzebowy Kalisz zapewnia spełnienie wszystkich powyższych wskazań gwarantujących zorganizowanie honorowego pogrzebu. Kadra pracownicza firmy składa się z ludzi poważnych i rzetelnych. Ich zaletą jest jakże ważna w tej branży umiejętność okazania współczucia oraz empatii. Dzięki temu klienci poczują, że nasi pracownicy otaczają ich kompetentną opieką, tak ważną w okresie żałoby po stracie bliskiego. W tej retoryce zawiera się również wachlarz kompleksowych usług, których wykonanie oferuje zakład pogrzebowy Kalisz:
– przygotowanie ciała do pogrzebu,
– przechowywanie zwłok w specjalnej chłodni,
– pomoc w wyborze trumny,
– przygotowanie oprawy muzycznej pogrzebu (np. wynajęcie trębacza),
– aranżacja ozdób kwiatowych,
– transport ciała na miejsce nabożeństwa i na miejsce spoczynku,
– możliwość skorzystania z usług mistrza ceremonii pogrzebowej.

Warto wspomnieć o tym, że zakład pogrzebowy Kalisz oferuje również szeroki asortyment dodatkowych usług. O ich zakresie zostaną Państwo poinformowani po skontaktowaniu się z naszym biurem oraz na stronie internetowej.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x