Zakład pogrzebowy – kompleksowa pomoc w trudnej sytuacji

Konieczność pożegnania bliskiej osoby jest sytuacją, która w jakimś momencie dotyka każdego z nas. W tak przykrych okolicznościach wiele osób nie jest w stanie samodzielnie sprostać wszystkim formalnościom, które trzeba załatwić, aby zorganizować pogrzeb. Z pomocą przychodzi zakład pogrzebowy, któremu można zlecić załatwienie wszelkich aspektów godnego pochówku.

Jak zachować się w pierwszych chwilach po śmierci bliskiej osoby?

Niestety pewne kroki po utracie bliskiego trzeba wykonać samodzielnie, ale można wszystkie szczegóły prawidłowego postępowania skonsultować z pobliskim zakładem pogrzebowym, który z reguły prowadzi swoją działalność przez całą dobę. Wystarczy skontaktować się telefonicznie i zasięgnąć porady, a każdy profesjonalny zakład pogrzebowy poprowadzi przez gąszcz przepisów i formalności w sposób zrozumiały oraz jak najmniej obciążający zrozpaczonego bliskiego zmarłej osoby.

Po stwierdzeniu śmierci najbliższego, która nastąpi w domu należy niezwłocznie wezwać lekarza pierwszego kontaktu, który opiekował się zmarłym lub karetkę pogotowia. Jest to wstępna czynność konieczna do prowadzenia dalszego postępowania. Przybyły do miejsca zamieszkania lekarz wystawi protokół lub kartę zgonu, która jest niezbędna do wyrobienia skróconych aktów zgonu we właściwym urzędzie stanu cywilnego. W takim dokumencie medyk stwierdza przyczyny śmierci. Następnie należy natychmiast telefonicznie zlecić wybranemu zakładowi pogrzebowemu przewiezienie zwłok do chłodni. Tę czynność wykonuje się przez całą dobę, bez względu na dzień tygodnia czy święta.

zakład pogrzebowy

Jak przebiegają dalsze czynności związane z pochówkiem?

Po nawiązaniu kontaktu z firmą, jaką jest zakład pogrzebowy w krótkim okresie czasu do domu osoby bliskiej zmarłemu przyjeżdżają pracownicy, którzy przedstawiają wszystkie możliwości zorganizowania godnego pogrzebu, zgodnie z potrzebami konkretnej osoby. Takich czynności koniecznych w przypadku przeprowadzenia pochówku jest dosyć dużo, dlatego profesjonalnie przygotowani wysłannicy zakładu pogrzebowego w sposób cierpliwy i kompetentny udzielają wszelkich informacji, aby każda żądana przez zleceniodawcę okoliczność pogrzebu została w pełni uwzględniona.

Trzeba pamiętać o tym, że w przypadku śmierci naszego bliskiego mamy prawo do swobodnego wyboru zakładu pogrzebowego, któremu chcemy zlecić organizację ceremonii oraz wypełnienie wszelkich z tym związanych formalności. Nawet jeśli wybraliśmy konkretną firmę funeralną do odbioru i przewiezienia zwłok do chłodni, możemy zdecydować o zleceniu dalszych czynności związanych z pochówkiem innemu dowolnie wybranemu podmiotowi. Jednak taka sytuacja wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, lepiej jest zlecić wszystko jednej firmie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x