Co zrobić, gdy bliski umrze na obczyźnie?

Śmierć może spotkać człowieka w każdej sytuacji. Również w czasie pobytu w obcym kraju. Prawdopodobieństwo rośnie, gdy wyjazd związany jest z emigracją na stałe. Wielu Polaków nie planuje powrotu do ojczyzny. Wśród nich nie brakuje osób, które wyrażają jednak wolę, by miejscem ich pochówku były rodzinne strony.

Kierunkiem emigracji najchętniej wybieranym przez Polaków jest Wielka Brytania i Irlandia. Stamtąd najczęściej wyruszają w swoją ostatnią podróż do Polski. Bywa, że wcześniej sami zadeklarują wolę, by bliscy pochowali go w rodzinnych stronach. Często taką decyzję podejmuje też rodzina zmarłego. Zdarza się jednak, że procedura przewiezienia do Polski ciała zmarłego jest zbyt skomplikowana, przez co bliscy rezygnują z tego przedsięwzięcia i z bólem serca myślą, że nie mogą często odwiedzać miejsca spoczynku i o nie dbać.

przewóz zwłok z Anglii do Polski

Transport zwłok z Anglii do Polski

Międzynarodowy transport zwłok z Anglii do Polski wymaga dopełnienia wielu formalności. To właśnie one mogą okazać się ponad siły pogrążonej w żałobie rodziny. W tych trudnych chwilach warto skorzystać ze wsparcia pracowników Polskiego Zakładu Pogrzebowego w Londynie: https://zakladpogrzebowylondyn.uk/transport-zwlok-anglia-irlandia/, którzy do problemu podejdą profesjonalnie okazując bliskim empatię, wyrozumiałość i cierpliwość przy omawianiu szczegółów procedury.

Usługa oferowana przez Polski Zakład Pogrzebowy w Londynie to nie tylko sam przewóz zwłok z Anglii do Polski. To również uzyskanie niezbędnej do tego dokumentacji wydawanej przez urzędy zarówno polskie, jak i angielskie. Pracownicy zorganizują też wszelkie potrzebne do międzynarodowego transportu zwłok akcesoria. Zakład zapewnia m.in. specjalne trumny z wkładem metalowym i filtry powietrza. W razie potrzeby swoim wsparciem i doświadczeniem jego pracownicy służą również przy przewiezieniu zwłok do Polski z innych państw.

Jeśli zmarły na obczyźnie zostanie poddany kremacji, zorganizowany zostanie transport urny z Anglii, Irlandii lub innego kraju. Wcześniej pracownicy zakładu zorganizują wszystko, co będzie do niej potrzebne. Zbiorą niezbędne dokumenty i pozwolenia. Przygotują też ubranie, w którym zmarły zostanie skremowany i urnę, do której trafią jego prochy.

Rozumiejąc ból po stracie bliskiej osoby, pracownicy Polskiego Zakładu Pogrzebowego w Londynie dbają o to, by transport trumny z ciałem lub urny z prochami odbył się w jak najkrótszym czasie, a rodzina poniosła jak najniższe koszty z tym związane.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x