Gdy śmierć spotka za granicą

Poza granicami Polski na stałe zamieszkuje ogromna liczba rodaków. Jeszcze większa grupa wyjeżdża do pracy sezonowej. Wszystko to sprawia, że kraje, do których wyjeżdża się za chlebem stają się czasem miejscem śmierci. Nie inaczej wygląda sprawa, gdy chodzi o Niemcy.

Rodzina zmarłego w Niemczech krewniaka w pierwszym momencie, po informacji o śmierci przeżywa szok, niestety w wielu przypadkach zaczyna się także zastanawiać jak zorganizować transport zwłok, aby pochówek odbył się Polsce. Takie rozważania sprawiają, że brak jest możliwości swobodnego przeżycia żałoby. Dlatego najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zlecenie kompleksowej usługi wyspecjalizowanemu, doświadczonemu zakładowi pogrzebowemu. Transport-zwlok-z-niemiec.pl to strona internetowa zakładu, który pod ponad dwóch dekad zajmuje się kompleksowymi usługami funeralnymi, szczególnie dotyczącymi transportu zwłok z Niemiec.

Przede wszystkim, wieloletnie doświadczenie pozwala na płynne i ułatwione sprostanie wszystkim wymaganiom, jakie stawiane są przez Niemcy. Co niezwykle istotne z punktu widzenia bliskich zmarłego, zakład zajmuje się nie tylko samą usługą, jaką jest transport zwłok, ale zapewnia szeroką usługę dodatkową: zajmuje się dopełnianiem formalności zarówno po stronie polskiej, jak i niemieckiej, organizuje odpowiednią trumnę transportową lub kremację ciała zmarłego w Niemczech lub w Polsce. Co niezwykle ważne, do każdego przewozu pracownicy podchodzą w sposób indywidualny, a wszystkie aspekty ustalane są z rodziną, która pochówek organizuje.

Niestety na rynku pojawiły się firmy żerujące na cierpieniu i trudnej sytuacji bliskich po śmierci członka rodziny. Nie świadczą usługi kompleksowo, łamią prawo lub też nie przedstawiają umów. Takie zachowania mogą sprowadzić kłopoty na pogrążoną w żałobie rodzinę – dlatego lepiej wybrać sprawdzony zakład pogrzebowy. Ma się wtedy gwarancję, że usługa będzie przeprowadzona poprawnie, oraz że możliwe będzie rozliczenie jej w ramach zasiłku pogrzebowego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x