organizacja pogrzebu

Jak zorganizować pogrzeb bliskiej osoby?

Śmierć bliskiej osoby to zazwyczaj wielki wstrząs dla całej rodziny. Pomimo ogromnego żalu i smutku, to jednak na rodzinie spoczywa obowiązek organizacji ceremonii pożegnalnej. Każda osoba, na której spoczywa obowiązek pochowania bliskiej osoby, musi znaleźć w sobie siłę, aby mimo trudnych emocji, które temu towarzyszą, zorganizować pogrzeb zgodnie z ostatnią wolą zmarłego.

Od czego należy zacząć?

Pierwszym krokiem jest uzyskanie aktu zgonu. Dokument ten jest niezbędny to tego, aby zakład pogrzebowy mógł zacząć organizację ceremonii pożegnalnej. W przypadku śmierci bliskiej osoby w szpitalu, akt zgonu otrzymuje się na miejscu, bezpośrednio od lekarza. Jeśli jednak osoba zmarła w domu, należy wezwać pogotowie. W przypadku śmierci wskutek wypadku lub przestępstwa, po akt zgonu należy się zgłosić do zakładu medycyny sądowej.

jak zorganizować pogrzeb

Usługi pogrzebowe – co oferuje zakład pogrzebowy IREDAR+?

Zakład pogrzebowy IREDAR+ z siedzibą w Warszawie zajmuje się doradztwem oraz kompleksową organizacją ceremonii pogrzebowej. Mając na uwadze silne emocje i stres, który towarzyszy osobie, na której barkach spoczywa organizacja pochówku, pracownicy zakładu pogrzebowego IREDAR+, po dostarczeniu wszelkich dokumentów i upoważnienia, zajmą się wszystkimi sprawami formalnymi. Oprócz tego usługi pogrzebowe świadczone przez zakład IREDAR+ obejmują także, między innymi, transport i kremację zwłok, murowanie grobów czy stawianie krzyży. Ponadto zakład pogrzebowy IREDAR+ jest miejscem, w którym można wybrać odpowiednią trumnę lub urnę, a także zaopatrzyć się w wieńce i wiązanki. Więcej informacji na temat usług pogrzebowych świadczonych przez zakład IREDAR+ znajduje się za oficjalnej stronie firmy, pod adresem iredar.pl.

Pogrzeb świecki czy religijny?

Z uwagi na silne zakorzenienie religii chrześcijańskiej w Polsce, większość ceremonii pogrzebowych ma charakter religijny. Takiej uroczystości przewodzi osoba duchowna jak na przykład ksiądz czy pastor. Z kolei pogrzebom świeckim przewodzi Mistrz Ceremonii Pogrzebowej. Taki pogrzeb pozbawiony jest wszelkich elementów religijnych, a mowa końcowa opiera się na uniwersalnych prawdach na temat życia i śmierci. Przy wyborze charakteru ceremonii pogrzebowej, należy się zatem kierować przede wszystkim wolą zmarłego i zasadami, które wyznawał za życia.

1 myśl na temat “Jak zorganizować pogrzeb bliskiej osoby?

Dodaj komentarz