Kremacja czy pogrzeb tradycyjny?

Organizacja pogrzebu nie jest łatwą sprawą. Człowiek jest przytłoczony najróżniejszymi emocjami, które powodują, że myśli o organizowaniu Ostatniego Pożegnania odsuwamy na dalszy tor. Jednak za długo takie myśli nie mogą spoczywać z dala od nas, ponieważ pogrzeb trzeba zorganizować jak najszybciej. Pomimo tego, że nie chcecie, to musicie pomyśleć o tym, aby w odpowiedni sposób przygotować to wielkie i jakże podniosłe wydarzenie.

Oczywiście, nie będziecie musieli sami nic zorganizować, ponieważ pomogą Wam w tym odpowiedni ludzie. Kraków to miasto, gdzie znajdziecie kilka lub nawet kilkanaście zakładów pogrzebowych, gdzie pracują ludzie pomagający urządzić Ostatnie Pożegnanie. Waszym celem będzie po pierwsze kontakt z taką firmą, która zorganizuje wszystko od podstaw. Dzięki nim załatwianie wszystkich formalności będzie dla Was o wiele łatwiejsze. Trzeba jednak przyznać, że kilka decyzji będziecie musieli podjąć sami, chociażby taką o rodzaju pochówku.

W Krakowie oferowane są na ogól dwie formy pochówku: kremacja lub też pochówek tradycyjny. Praktycznie każdy zakład pogrzebowy ma w swojej ofercie te dwa rodzaje pogrzebu. Przykładem może być zakład pogrzebowy Gabriel, który na swojej stronie https://www.gabriel24.pl/kremacje-krakow wyjaśnia na czym mniej więcej polega proces kremacji. Trzeba przyznać, że od niedawna te usługi cieszą się w stolicy Małopolski coraz większą popularnością.

pogrzeb

Zanim jednak zdecydujecie się na ten rodzaj pochówku, to musicie dowiedzieć się kilku ważnych rzeczy. Otóż, jeszcze do niedawna spopielenie ciała nie było pochwalane przez katolicyzm. Chociażby z tego względu, że spopielenie zwłok było uważane za praktykę rozpowszechnioną w religiach pogańskich. Jednak od niedawna Stolica Apostolska wyraża zgodę na kremację w wyjątkowych okolicznościach, więc jeżeli wyznajecie tą wiarę, to możecie się zdecydować na taką formę pochówku dla swoich Bliskich.

Skremowanie zwłok następuje przed pogrzebem. Na udział w spopieleniu zwłok zapraszana jest tylko najbliższa Rodzina, która na piśmie musi wyrazić zgodę na taki proces. Ciało spoczywa w trumnie, bez żadnych ozdób. Po pożegnaniu ze Zmarłym, ciało z trumną zostaje spalone a prochy spoczywają w urnie, którą Wy wybierzecie z bogatej oferty zakładu pogrzebowego. W następnej kolejności organizowany jest pogrzeb, podczas którego urna z doczesnymi prochami zostanie złożona w wybranym przez Was grobie. Taka forma pochówku jest najbardziej higieniczna i bardziej ekonomiczna, dlatego ludzie coraz częściej ją wybierają.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krakowianin
4 lat temu

Ja znalazłem informacje o zakładach pogrzebowych na stronie która podałem w loginie, dokładnie opisują najlepsze zakłady pogrzebowe, myślę że warto udostępnić tą informacje mieszkańcom Krakowa, pozdrawiam redakcje

1
0
Would love your thoughts, please comment.x