Oprawa fotograficzna na pogrzebie

Ostatnie pożegnanie jest jedyną okazją, aby po raz ostatni zobaczyć swojego bliskiego. W przeszłości wiele osób decydowało się na zdjęcie trumny z ciałem. Dzisiaj, na myśl o fotografii pośmiertnej, wielu osobom przechodzą po plecach dreszcze. W końcu każdy chce zapamiętać swojego bliskiego takim, jakim był za życie, docenić te najpiękniejsze wspomnienia oraz pielęgnować poprzez wspominanie. Dlatego wiele osób, nie chce fotografa na pogrzebie, gdyż obawia się, że tego typu zdjęcia mogą być mało taktowne. Czy te obawy są jednak uzasadnione? 

Współcześnie fotografia pogrzebowa znana jest głównie z dokumentowania pogrzebów ważnych osobistości. Zdjęcia te są bardzo wysublimowane, eleganckie i wyróżniają się ogromnym warsztatem fotograficznym. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby taką fotografię wykonać również na pogrzebie naszych bliskich. Jednym z zakładów pogrzebowych, który wykonuje profesjonalną fotografię pogrzebową jest zakład Haron w Sochaczewie. Na czym ona dokładnie polega?  

Warto zwrócić uwagę tutaj na bardzo ważną kwestię  oprawa fotograficzna na pogrzebie jest rodzajem reportażu, który ma uchwycić podniosłość chwili i szacunek, jaki oddaje rodzina i przyjaciele zmarłemu. Nie ma ona bowiem nic wspólnego z pstrykaniem zdjęć, a polega zdecydowanie na bardziej wysublimowanej fotografii, której celem jest upamiętnienie tej chwili w sposób możliwe najpiękniejszy.  

Fotografia pogrzebowa nie jest prostym zadaniem, dlatego nie każdy fotograf ma do tego predyspozycje. Pierwszą zasadą, jaką musi wyróżniać się kunszt takiego fotografa, to ogromna subtelność i empatia. W fotografii pogrzebowej nie chodzi bowiem o uchwycenie zapłakanych twarzy. Fotograf skupi swoją uwagę na promieniach słońca padających na krzyż, dłoniach zaciśniętych na chusteczce oraz orszaku pożegnalnym. Wszystkie zdjęcia wykonane na ceremonii pogrzebowej będą bardzo subtelne i na swój sposób piękne, to właśnie te zdjęcia uwiecznią na zawsze godne pożegnanie bliskiego.  

Subtelność zdjęć to nie wszystko, co musi charakteryzować dobrego fotografa. Bardzo ważna jest również jego empatia i zrozumienie dla wszystkich osób w żałobie. Dlatego fotograf, który wykonuje zdjęcia, musi wykazać się ogromnym wyczuciem i wiedzieć, kiedy opuścić aparat i zrezygnować ze zrobienia zdjęcia.  

Fotograf ma ciężkie zadanie do wykonania, ale dzięki doświadczeniu i empatii klienci, którzy decydują się na wybór fotografa, mogą liczyć na stworzenie pięknego fotoreportażu. Najważniejsze jednak jest to, że każde zdjęcie będzie kryło w sobie prawdziwe ludzkie emocje, które towarzyszyły żałobnikom w trakcie ostatniego pożegnania. 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przejdź do strony
3 lat temu

Postanowiłem dodać komentarz ponieważ znalazłem informacje o tym serwisie na stronie sklep funeralny i przyznam, że jest ona bardzo ciekawa.

ta strona www
3 lat temu

Mi podoba się też ta strona

zapoznajcie się
3 lat temu

to najlepszy portal funeralny jaki znam. zapoznajcie się proszę.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x