Organizacja pogrzebu – co należy wiedzieć?

Zorganizowanie pogrzebu dla bliskiej nam osoby to ciężkie przeżycie. Z jednej strony musimy radzić sobie ze stratą i niesprawiedliwością, gdyż tej osoby już z nami nie ma. Z drugiej musimy załatwić masę formalności, powiadomić wiele osób sprawić, by pogrzeb odbył się zgodnie z oczekiwaniami zmarłego oraz całej rodziny. Czy lepiej zorganizować pogrzeb samemu czy zaufać profesjonalistom w tej dziedzinie? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Samemu czy przez firmę?

Często wydaje nam się, że sami chcemy od początku do końca pochować zmarłą, bliską nam osobę. Jednak w trakcie załatwiania formalności okazuje się, że psychicznie i fizycznie nie jesteśmy w stanie wszystkiego zorganizować, kontrolować oraz załatwić. Ponadto, towarzyszą nam trudne emocje, z którymi również ciężko sobie radzimy. Dlatego też dobrą opcją jest skorzystanie z profesjonalnego zakładu pogrzebowego, który na każdym etapie zajmie się fachowo organizacją pogrzebu oraz pochówkiem. I tak np. do zakładu pogrzebowego Cerber w miejscowości Raszyn można się zgłosić 24 na dobę. W każdej chwili możemy poprosić o pomoc w organizowaniu tej trudnej dla nas ceremonii.

Kompleksowe usługi

I tak np. doświadczony zakład pogrzebowy Raszyn pomaga swoim klientom kompleksowo załatwić wszelkie formalności z pogrzebem, jego organizacją, realizacją ceremonii żałobnej oraz oferuje również szereg usług cmentarnych (np. organizację pochówku do grobu ziemnego, organizację pochówku do grobu murowanego, otwieranie i zamykanie nagrobków, asystę grabarską przy osobie przewodniczącej ceremonii pogrzebowej). Nie musimy martwić się już o takie formalności jak np. wyrabianie aktów zgonu, sprawy urzędowe, sporządzanie nekrologów i klepsydry, odbiór zasiłku pogrzebowego (z ZUS-u, kupno odzieży żałobnej, kupno wiązanek i wieńców). To wszystko wchodzi w zakres usługi pogrzebowej, która jest wykonywana dokładnie z wolą i życzeniem rodziny zmarłego. Dzięki temu rodzina może skupić się na żałobie i mieć pewność, że uroczystość będzie wyglądać dokładnie tak jak tego chcą.

Jakie są koszty pogrzebu?

Nie od dziś wiadomo, że organizacja pogrzebu wiąże się z dość dużymi kosztami. Zakład pogrzebowy Cerber, który ma swoją filię w Raszynie, oferuje usługi pogrzebowe w przystępnych cenach. Dzieje się tak dlatego, iż jest firma z dużym doświadczeniem, dlatego przed jej pracownikami nie ma rzeczy niemożliwych do załatwienia. Fachowa i profesjonalna kadra wieloma czynnościami zajmuje się sama, to zdecydowanie wpływa na obniżenie kosztów.

Usługi pogrzebowe to nie tylko przygotowanie zmarłego do ceremonii, załatwianie wszelkich formalności i organizacja ceremonii. To również pomoc psychiczna i fizyczna rodzinie zmarłego. Dlatego też zakład pogrzebowy Cerber czuwa nad rodziną zmarłego oraz w bardzo delikatny sposób stara się ją odciążyć we wszystkich czynnościach. Takie podejście zagwarantowało zaufaniem wielu klientów z całej Polski.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x