Pogrzeb dziecka nienarodzonego

Śmierć jest w naszym życiu bardzo smutnym doświadczeniem. Zwłaszcza trudno jest się pogodzić z kimś, kogo śmierci nie spodziewaliśmy się i odszedł nagle. Szczególnie takie trudności może wywołać śmierć dziecka nienarodzonego.

Bardzo ważne jest więc w tej sytuacji, aby godnie pożegnać takie dziecko i zapewnić mu pochówek. Nie zawsze było to pewne, a rodzicom odmawiano prawa do takiego pochówku. Obecnie, jeżeli rodzice są zdeterminowani, aby zrealizować pogrzeb dziecka nienarodzonego, to szpital ma obowiązek wydać im ciało. Pierwszy pogrzeb dzieci nienarodzonych odbył się w 2006 roku w Warszawie i od tego, czasu wiele się zmieniło, jeśli chodzi o pochówek nienarodzonego dziecka. Z takich usług pogrzebowych jak pochówek nienarodzonego dziecka można skorzystać wchodząc na stronę.

pogrzeb dziecka

W tej sytuacji trzeba zorientować się jakie usługi pogrzebowe w Warszawie oferują możliwość pochowania takiego dziecka. Należy wspólnie omówić kwestie organizacyjne w przypadku tego specyficznego rodzaju pogrzebu. Wpierw trzeba posiadać, podobnie jak przy okazji organizacji każdego pogrzebu kartę zgonu, która jest wydawana przez szpital. W przypadku dziecka nienarodzonego zamiast karty zgonu rodzic otrzyma kartę martwego urodzenia. Takie dziecko może spocząć w zbiorowej mogile, rodzinnym grobie, ale także w grobie przeznaczonym specjalnie tylko dla niego. Trzeba więc wybrać sposób pochowania dziecka nienarodzonego i za radą zakładu pogrzebowego wybrać właściwą urnę i trumnę. Podobnie jak w przypadku dorosłych zmarłych, mamy prawo do wyboru charakteru pogrzebu – czy ma to być obrządek religijny, jeśli rodzice są wierzący, czy też pogrzeb świecki, jeśli rodzice nie życzą sobie obecności księdza.

W przypadku zbiorowej mogiły dziecko zostanie pochowane anonimowo, najczęściej w mogile, która jest przeznaczona na pochówek właśnie dzieci nienarodzonych. Jednak wedle woli rodziców można pochować maleństwo także w rodzinnym grobie. Usługi pogrzebowe pomogą tutaj w zorganizowaniu ceremonii, która pozwoli na nadanie dziecku imienia, pod którym zostanie pochowane na cmentarzu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x