Organizacja pogrzebu – wiązanki i napisy na szarfy

Każdy pochówek bliskiej osoby wymaga sporej organizacji. Zwykle większość tych czynności obejmują usługi pogrzebowe. Poza sprawami urzędowymi czy zakupem trumny, trzeba również zastanowić się nad odpowiednimi kwiatami i szarfami. Warto zatem zapytać wcześniej wybrany zakład pogrzebowy, czy oferuje również przygotowanie wieńców i zajmie się zredagowaniem oraz wykonaniem napisów na wstęgi.

Odpowiednie wiązanki

Wybór kwiatów, które będą odpowiednie na pochówek, nie należy do łatwych spraw. Jeśli przygotowuje je zakład pogrzebowy, warto poprosić profesjonalistów o pomoc w podjęciu decyzji. Rodzaj i forma roślinnej kompozycji nie może być tu bowiem przypadkowa. Pogrzeb to podniosła ceremonia, która rządzi się swoimi prawami, również w kwestii kwiatów. Przyjęło się w naszym kraju, że najbliższe zmarłemu osoby decydują się na tradycyjne wieńce pogrzebowe. Oczywiście każdemu bardzo zależy na tym, aby całość prezentowała się jak najlepiej, dlatego renomowany zakład pogrzebowy powinien dołożyć wszelkich starań podczas przygotowania. Wieniec ma być swego rodzaju symbolem uczuć i emocji, które przejawia się do osoby zmarłej, chcąc jednocześnie w ten sposób ostatni raz, godnie ją pożegnać. W Warszawie polecamy firmę Elusia specjalizującą się w tematyce, jaką są wieńce pogrzebowe Warszawa.

Wieniec pogrzebowy

Wieniec pogrzebowy stworzony jest z gałęzi świerkowych i z reguły ma kształt owalu lub okręgu. Zwykle większe rozmiarowo wersje przeznaczone są dla najbliższej rodziny lub przyjaciół zmarłego. W całej kompozycji główną rolę odgrywają niewątpliwie kwiaty. W przypadku pogrzebów stosuje się najczęściej róże, lilie, chryzantemy, goździki, gerbery, kalie, hortensje, frezje, mieczyki lub margerytki. Oczywiście nie są to jedyne możliwości. Bardzo istotną sprawą jest na pewno ich kolor. Kwiaty w wieńcach pogrzebowych powinny być białe, beżowe, kremowe lub w różnych odcieniach pasteli. Często wybiera się również czerwień, jednak inne, intensywne i żywe barwy raczej nie są stosowane przy takich okazjach. Dla dalszych znajomych zmarłego lub pozostałych członków rodziny zakład pogrzebowy może zaproponować mniejsze wersje wieńców bądź po prostu wiązanki czy bukiety. Można je oczywiście zakupić również w kwiaciarni.

Dostępne w większości firm funeralnych usługi pogrzebowe dotyczą również innej, związanej z wieńcami i wiązankami kwestii, a więc szarf. Do każdej kompozycji dołączana jest wstęga, na której widnieje napis wyrażający smutek bliskich zmarłego z powodu jego śmierci. Może on być stworzony ręcznie lub wydrukowany, jednak ważne jest jego poprawne zredagowanie i krótka, zwięzła forma. Tym również zajmuje się z reguły zakład pogrzebowy. Pracownik firmy organizującej pochówek zaproponuje kilka opcji i stworzy napis zgodnie z ustaleniami rodziny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x