Pogrzeby w Katowicach – krótki przewodnik dotyczący usług pogrzebowych

W Katowicach – stolicy województwa śląskiego codziennie umiera ponad 10 osób. Na każdym z kilku czynnych cmentarzy można spotkać orszaki żałobników odprowadzających ciała bliskich do grobów lub do kolumbariów. Podobnie jest w miejscowościach leżących niedaleko Katowic. O najwyższą jakość ceremonii dbają zakłady pogrzebowe oferujące kompleksowe usługi funeralne (np. pogrzebykuleczka.pl).

Katowickie cmentarze

W zarządzie komunalnym znajdują się cztery wielkie nekropolie. Większość organizowanych tu pogrzebów ma charakter tradycyjnych pochówków z trumnami składanymi do grobowców murowanych lub grobów ziemnych. Cmentarz na Dołach ma nowe kolumbarium i tutaj można organizować pochówki osób, które zostały spopielone w jednej z nowoczesnych spopielarni działających na terenie województwa.

Ciekawym i niezwykle urokliwym miejscem jest cmentarz należący do parafii św. Piotra i Pawła. Nekropolia położona przy ulicy Sienkiewicza, to swoista, niezwykła kronika historii i kultury Katowic i regionu górnośląskiego. Tu można odwiedzić grób Zbyszka Cybulskiego, Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara, Krystyny Bochenek, Alfreda Szklarskiego, Jerzego Dudy-Gracza i wielu innych osób wielce zasłużonych dla Śląska i kraju.

pogrzeb

Katowice – usługi pogrzebowe

Zarówno na cmentarzach komunalnych, jak i wyznaniowych w Katowicach działają bardzo solidne i rzetelne zakłady świadczące usługi pogrzebowe. Każdy dobry zakład pogrzebowy opiekuje się rodziną Zmarłego i przeprowadza ją przez gąszcz procedur i czynności o charakterze administracyjnym i organizacyjnym. Organizator pogrzebu może zamówić usługi pogrzebowe pełne lub pojedyncze wybrane z szerokiego wachlarza. Wystarczy zgłosić zgon bliskiej osoby na numer kontaktowy podany na stronie www, aby zakład pogrzebowy rozpoczął przygotowania do pochówku. Zarówno wszelkie sprawy urzędowe w USC, w szpitalu, w ZUS (KRUS, MSWiA, w wojsku), w firmach ubezpieczeniowych, jak i wybór miejsca na cmentarzu, umówienie terminu mszy i pochówku u księdza, ustalenie scenariusza ceremonii, organizacja konsolacji i transportu – wszystko można zlecić firmie świadczącej usługi pogrzebowe.

Zakład pogrzebowy przygotuje ciało do pochówku lub kremacji (Katowice mają możliwość kremowania ciał na miejscu), zadba o wydruk i kolportaż nekrologów, umieści ogłoszenia w prasie, zabezpieczy serwis fotograficzny i filmowy, zadba o oprawę muzyczną, poetycką, kwiaty i wszystkie inne elementy pogrzebu, które zleci firmie rodzina Zmarłego. Oczywiście można w późniejszym terminie zamówić w zakładzie pogrzebowym wykonanie nagrobka oraz powierzyć całoroczną opiekę nad grobem.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zakład pogrzebowy w Twoim mieście

polecam ta stronę – zakłady pogrzebowe z waszej okolicy czy miejscowości na wyciągniecie ręki i mnóstwo porad na blogu

1
0
Would love your thoughts, please comment.x