Zakład pogrzebowy „Tanatos Gdańsk” – liczy się każdy szczegół ceremonii

Zakład pogrzebowy „Tanatos” to wiodąca rodzinna firma funeralna działająca w Trójmieście od ponad dwudziestu lat. Właściciele i pracownicy zdobyli doświadczenie organizując ok. 10 tysięcy pogrzebów oraz świadcząc tysiące innych usług okołopogrzebowych. To doświadczenie w zestawieniu z ogromną wiedzą i pracowitością składają się na wysokie kompetencje, dzięki którym organizacja pochówków dla zakładu „Tanatos” nie ma żadnych tajemnic.

Zakład pogrzebowy „Tanatos” Gdańsk na straży jakości

Grecki bóg śmierci Tanatos, przedstawiany w sztukach plastycznych jako urodziwy młodzieniec z czarnymi skrzydłami u ramion, bezszelestnie wchodził do pokoju konających i złotym nożem obcinał im pukiel włosów. Tym symbolem naznaczał człowieka na ofiarę składaną bogom.

Gdański „Tanatos” działa równie dyskretnie i bardzo skutecznie, a realizowane przez ten zakład pochówki można uznać za arcydzieła rzemiosła funeralnego – są one niczym ofiary składane na ołtarzu pamięci po Zmarłym.

W serwisie www.tanatos.gda.pl można zapoznać się z wykazem usług, cennikiem, ofertą w formie galerii fotograficznej. Tu także są namiary kontaktowe – numery całodobowych telefonów stacjonarnych i komórkowych, adres biura, formularz do kontaktu online.

usługi pogrzebowe w Gdańsku

Jakie usługi pogrzebowe realizuje zakład pogrzebowy „Tanatos” Gdańsk?

Organizatorzy pochówków od momentu zgłoszenia otoczeni są opieką przedstawicieli zakładu. Z ich pomocą przejście przez procedury urzędnicze wydaje się zupełnie proste. Podobnie jak załatwianie spraw w zarządzie cmentarza, na parafii, w szpitalu, w restauracji organizującej stypę. Zlecająca pochówek pogrążona w żałobie rodzina może biernie obserwować przygotowania. Oczywiście każda czynność, decyzja, punkt programu ceremonii pogrzebowej muszą mieć akceptację bliskich Zmarłego. Zakład pogrzebowy zajmuje się kompleksowo przygotowaniem ciała, grobu, ceremonii. Pogrzeby mogą mieć charakter świecki lub wyznaniowy. W przypadku pogrzebów kremacyjnych firma zajmuje się przygotowaniem dokumentacji, transportem oraz prowadzi nadzór nad spopieleniem i odbiera certyfikat kremacji.

Z cennika zakładu w serwisie www.tanatos.gda.pl jasno wynika, że koszty pochówków z „Tanatosem” mieszczą się w kwocie zasiłku pogrzebowego – jej przekroczenie ma zazwyczaj związek z wyborem drogiej trumny, odległym transportem, zamówieniem niestandardowych usług spoza katalogu. Rodzina nie musi martwić się o płatność – do czasu wypłaty zasiłku wszelkie usługi są kredytowane.

W zakładzie można także zamówić pomnik, ekshumację, zlecić opiekę nad grobem, zamówić transport krajowy i zagraniczny.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lilia
3 lat temu

Polecam firmę Lilia z Gdańska

firmy z Gdyni
3 lat temu

Koledzy, nie bawcie się w te szukania i domysły, w tej branży wszystko ma swoje własne prawa. Chcecie tanio i godnie i dobrze – nie bardzo się da, chcesz drogo i godnie – nie zawsze tak zrobią…niestety Ale jak trafisz dobrze to przy rozsądnych cenach dostaniecie – spokój i poczucie że było „należycie” – takie firmy z Gdańska czy Gdyni ( większy wybór ) znajdziesz np. na funer.com.pl czy na pogrzeby-trojmiasto, jestem byłym pracownikiem zakładu pogrzebowego z Gdyni i czeto robiliśmy pogrzeby w Gdańsku taniej.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x